مثوی

منو

تدبیر

پیروزی انقلاب باعث ناامیدی کشورهای استعماری شد. بنابراین به هر بهانه­ای،گروه‏های ضد نظام را یاری می‏کردند و با کمک‌های مالی و مادی، سعی در براندازی نظام اسلامی ایران داشتند. این شیوه از همان روزهای ابتدای پیروزی انقلاب عملی شد و بعد از تثبیت نظام جمهوری اسلامی در رفراندوم فروردین ۱۳۵۸ شدّت گرفت.

مبارزه‌ با جمهوری اسلامی شیوه­های متفاوتی داشت. گاهی با میتینگ‌های تبلیغاتی، گاهی با شهادت مسئولان عالی‌رتبه و زمانی با پخش شب‌نامه انجام می‏گرفت. دشمنان انقلاب  با استفاده از  روش‌‌های زشت و ناپسند،تلاش می­کردند نظام اسلامی را نابود کنند و یکی از مؤثرترین روش‌های آن‌ها شبهه‌افکنی و پخش شب‌نامه‌هایی بود که هیچ کدام جز مشوّش کردن اذهان و ایجاد یأس و ناامیدی در دل مردم، پیامدی نداشت.

شب که می‌رسید و آفتاب غروب می‌کرد، اِغفال‌شدگان بی‌بصیرت، همچون  شغال از لانه‌هایشان بیرون می‌آمدند و اعلامیه‌های گروه‌های ملحد و ضد انقلاب لای درب خانه‌ها خود‌نمایی می‏کرد. گرچه بچه‌ها نمی‌خواستند درگیری به وجود بیاید اما ضد انقلاب همیشه منتظر فرصتی بود که فضا را متشنج کرده و به بلوا بکشاند. از طرف دیگر،حرف‌های غرض‌آلود و تفرقه‌افکنانه‌ی آنان بین مردم پخش و در آن شرایط حساس و بحرانی، جایگزین امیدواری می‏شد. متحیرمانده بودیم چه کار کنیم که هم بتوانیم اثرات سوء پیامدها را از بین ببریم و هم‌ فرصتی برای درگیری مستقیم به ضد انقلاب نداده باشیم‌.

فضای به وجود آمده، ما را به شدّت نگران کرده بود، دور هم نشستیم و دل‌مشغولی‌ها را به زبان ‌‏آوردیم‌. حسینعلی نگاهی به  جمع کرد و لبخند به لب گفت‌: «این‏موضوع که ناراحتی ندارد. این قضیه با یک گونی و همت مردانه حل می‌شود.‌» گفتیم‌: «چطوری؟» گفت‌: « با فاصله‌ی صد تا پنجاه متری دنبالشان راه بیفتید، آن‏ها شب­نامه می‏گذارند. شما آن‌ها را جمع کنید و توی گونی بریزید.»

آخر شب، با گونی پر از اعلامیه بر‌گشتیم. آن‌ها را با یک کبریت آتش زدیم تا دقایقی دست‌های یخ‌زده‌مان را با آتش همان کاغذها گرم کنیم.

صابر سلیمی

 

دسته :  شهید حسینعلی ترکی

دیدگاه ها

  • ارسال شده در ۲۷/۰۴/۱۳۹۴ ۱۴:۴۱

    پروین

    درود بر ترکی و ترکیها،خدا عاقبت مارا ختم به شهادت کند ان شاءالله
  • ارسال شده در ۰۵/۰۵/۱۳۹۴ ۰۳:۵۹

    حسن صمیمی

    با سلام ممنون بابت زحماتی که میکشید